About EK

Entiti Kecemerlangan (EK) UiTM can be divided into five (5) tiers as follows:

Tier

Classification of EK

List of EK

EK Tier 1

World Centre of Excellence (WCoE)

Pusat Kecemerlangan Antarabangsa

 -
EK Tier 2

National Centre of Excellence (HICoE)

Pusat Kecemerlangan Nasional

  List of EK Tier 2 (HICoE)
EK Tier 3

Centre of Excellence (CoE)

Pusat Kecemerlangan

List of EK Tier 3 (CoE)
EK Tier 4

Research Centre (RC)

Pusat Penyelidikan

List of EK Tier 4 (RC)
EK Tier 5

Research Initiative Group (RIG)

Kumpulan Inisiatif Penyelidikan

List of EK Tier 5 (RIG)

 

Dasar Entiti Kecemerlangan UiTM

Garis Panduan Entiti Kecemerlangan UiTM



                                                                                     EK Research Highlights e-Books


ARI Research highlights e-Book

FMIA Research Hightlights e-Book

HW Research Hightlights e-Book

 

 

HICoE

 

ENTITI KECEMERLANGAN (EK) TIER 2 – Pusat Kecemerlangan Nasional (HICoE)

BIL KOD RUJUKAN NAMA ENTITI KECEMERLANGAN TAHUN PENUBUHAN NAMA JAWATAN FAKULTI
1 HICoE 30 NOVEMBER 2009 ACCOUNTING RESEARCH INSTITUTE (ARI) 2005 1. NORMAH HAJI OMAR (PROF. DR.) PENGARAH FAKULTI PERAKAUNAN
2. NAFSIAH MOHAMED (PROF. DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERAKAUNAN
3. FAIZAH DARUS (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERAKAUNAN
4. ROSHAYANI ARSHAD (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERAKAUNAN
5. NAWAL KASIM (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERAKAUNAN
6. JAMALIAH SAID (HAJAH) (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERAKAUNAN
7. ZURAIDAH MOHD SANUSI (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERAKAUNAN
8. INTAN SALWANI MOHAMED (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERAKAUNAN
9. NOR BALKISH ZAKARIA (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERAKAUNAN, JOHOR
10. ABD HALIM MOHD NOOR (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERAKAUNAN, MELAKA
11. SHUHAIDA MOHAMED SHUHIDAN (DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS KOMPUTER DAN MATEMATIK
12. RUHAINI MUDA (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
13. AYUB MD SOM (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN KIMIA
14. MD SHAMIMUL HASAN (DR.) AHLI TETAP MOHAMMADPUR DHAKA - 1207
15. DATO' MUSTAFFA MOHAMED ZAIN (PROF. DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERAKAUNAN, PUNCAK ALAM
16. ERLANE K GHANI (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERAKAUNAN, PUNCAK ALAM
17. RAMESH NAIR A/L S.RAMAN NAIR (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP AKADEMI PENGAJIAN BAHASA
18. AZMI ABD HAMID (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERAKAUNAN, PUNCAK ALAM
19. HALIL PAINO (PROF. MADYA. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PERAKAUNAN, JENGKA
20. NORAZIDA MOHAMED (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PERAKAUNAN, KELANTAN
21. MAHERAN ZAKARIA (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PERAKAUNAN, KELANTAN
22. MARZIANA MADAH MARZUKI (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PERAKAUNAN, KELANTAN
23. RAHAYU ABDUL RAHMAN (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PERAKAUNAN, PERAK
24. MOHAMAD NOORMAN MASREK (PROF. MADYA. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PENGURUSAN MAKLUMAT
25. MOHD SAIYIDI MOKHTAR MAT RONI (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PERAKAUNAN, MELAKA
26. MUHAMMAD HAKIMI MOHD SHAFIAI (DR.) AHLI BERSEKUTU UKM
27. ABUL BASHAR BHUYIAN (DR.) AHLI BERSEKUTU UUM
28. ADEWALE ABIDEEN ADEYEMI (DR.) AHLI BERSEKUTU IIUM
29. MAHMUDUL ALAM (DR.) AHLI BERSEKUTU UUM
30. RASHIDAH ABDUL RAHMAN (PROF. DR.) AHLI BERSEKUTU UNI. KING ABDUL AZIZ, JEDDAH, SAUDI ARABIA
31. SHARIF ABDULBARI ALI AHLI BERSEKUTU FAKULTI KEJURUTERAAN KIMIA
32. EFFIEZAL ASWADI ABDUL WAHAB (DR.) AHLI BERSEKUTU CURTIN UNIVERSITY, AUSTRALIA
33. SALWANA HASSAN (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
34. ROMZIE ROSMAN (PROF. MADYA. DR.) AHLI BERSEKUTU UNIVERSITI ISLAM MALAYSIA

CoE

 

ENTITI KECEMERLANGAN (EK) TIER 3 – Pusat Kecemerlangan(CoE)

BIL KOD RUJUKAN NAMA ENTITI KECEMERLANGAN TAHUN PENUBUHAN NAMA JAWATAN FAKULTI
1 CoE - KPT 11 OGOS 2016 INSTITUT PENGANGKUTAN MALAYSIA (MITRANS) 2003 1. HARLINA SUZANA JAAFAR ( DR.) PENGARAH FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
2. SHAHRIN NASIR (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
3. IRWIN OOI (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI UNDANG-UNDANG
4. NURUL ELMA KORDI AHLI TETAP FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
5. NORIHAM ABDULLAH (PROF. DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
6. FADILAH ABDUL RAHMAN (DR.) AHLI TETAP AKADEMI PENGAJIAN ISLAM KONTEMPORARI
7. AZLINA HJ. MUHAMMAD AHLI TETAP FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
8. NUR FARIZAN TARUDIN AHLI TETAP FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
9. TENGKU NURUL AISHAH TENGKU AZIZ AHLI TETAP FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
10. JEZAN MD. DIAH (DR.) AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
11. WAN MAZLINA WAN MOHAMED (DR.) AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN MEKANIKAL
12. ELMI ALIF AZMI AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
13. NOORLAILA AHMAD (PROF. MADYA. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
14. ZAINON MOHD NOOR (PROF. MADYA. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
15. AISHAH BUJANG (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
16. ANIZAH ZAINUDDIN (PROF. MADYA. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
17. AIDA FIRDAUS MUHAMMAD NURUL AZMI (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
18. HJ MUHAMAD RAHIMI OSMAN (PROF. DR.) AHLI BERSEKUTU AKADEMI PENGAJIAN ISLAM KONTEMPORARI
19. NASRUDDIN FAISOL (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SENIBINA PERANCANGAN & UKUR
20. NOOR HABIBAH BTE HJ ARSHAD (DATIN) (PROF. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS KOMPUTER DAN MATEMATIK
21. NOORUL HUDA BINTI SAHARI (DR.) AHLI BERSEKUTU AKADEMI PENGAJIAN ISLAM KONTEMPORARI
22. AHMAD IHSAN BIN MOHD YASSIN (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI KEJURUTERAAN ELEKTRIK
23. JASMEE BIN JAAFAR (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SENIBINA PERANCANGAN & UKUR
24. SABARIAH BINTI MOHAMAD AHLI BERSEKUTU FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
25. IRWIN U.J. OOI (PROF. MADYA. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI UNDANG-UNDANG
26. AZIMAH DAUD (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
2 CoE - LPU 27 DISEMBER 2010 ATTA-UR-RAHMAN INSTITUTE FOR NATURAL PRODUCTS DISCOVERY (AuRIns) 2004 1. NOR HADIANI BTE ISMAIL (PROF. DR.) PENGARAH FAKULTI SAINS GUNAAN
2. JEAN FREDERIC WEBER @ FAIZAL WEBER (DR.) AHLI TETAP FAKULTI FARMASI
3. NURHUDA BINTI MANSHOOR (DR.) AHLI TETAP FAKULTI FARMASI
4. ROZAINI BINTI MOHD ZOHDI (DR.) AHLI TETAP FAKULTI FARMASI
5. FATIMAH BINTI SALIM (DR.) AHLI TETAP PUSAT ASASI / FAKULTI SAINS GUNAAN
6. AMALINA MOHD TAJUDDIN (DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
7. ROHAYA BINTI AHMAD (DATIN) (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
8. HANNIS FADZILLAH BINTI MOHSIN (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI FARMASI
9. SADIA SULTAN (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI FARMASI
10. HUMERA NAZ (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI FARMASI
11. HAMID FAUZI (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI FARMASI
12. KAZI AHSAN JAMIL (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PERGIGIAN
13. SYED ADNAN ALI SHAH (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI FARMASI
14. NORMALA BINTI ABD LATIP (DR.) AHLI TETAP FAKULTI FARMASI
15. CHE PUTEH BINTI OSMAN (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
16. MOHD ZULKEFELI BIN MAT JUSOH (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI FARMASI
17. VELLAYAN A/L SUBRAMANIAM AHLI BERSEKUTU FAKULTI FARMASI
18. ADRIAN NG KWOK WEN (DR.) AHLI BERSEKUTU PUSAT ASASI, DENGKIL
19. KHONG HENG YEN (PROF. MADYA. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN, UITM SARAWAK
20. VIVIEN JONG YI MIAN (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN, UITM SARAWAK
21. JULENAH AG NUDDIN AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN, UITM SABAH
22. ROPISAH ME AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN, UITM NEGERI SEMBILAN
23. RUHAILA BINTI MASKAT AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS KOMPUTER DAN MATEMATIK
24. KHOR GOOT HEAH AHLI BERSEKUTU FAKULTI PERGIGIAN
25. KAMRAN ASHRAF (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI FARMASI
3 CoE - LPU 27 DISEMBER 2010 INSTITUT SAINS (IOS) 2004 1. AHMAD SAZALI HAMZAH (PROF. DR.) PENGARAH FAKULTI SAINS GUNAAN
2. AZNI ZAIN AHMED (PROF. DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
3. RI HANUM YAHAYA SUBBAN (PROF. DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
4. NORLIDA KAMARULZAMAN (PROF. DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
5. MOHAMAD RUSOP MAHMOOD (ENGR.) (PROF. DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
6. ZURINA HJ SHAAMERI (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
7. AHMAD SAAT (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
8. AB MALIK MARWAN ALI (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
9. NOOR HANA HUSSAIN (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
10. KARIMAH KASSIM (DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
11. AHMAD ZAFIR ROMLI (DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
12. MOHD FAZLI MOHAMMAT (DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
13. ZURAIDA KHUSAIMI (DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
14. SITI NUR LIYANA MAMAUOD (DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
15. ZETY SHARIZAT HAMIDI (DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
16. MAZATULIKHMA MAT ZAIN AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
17. MOHD AZRI AB RANI (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
18. ANNIE MARIA MAHAT AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
19. MOHD SUFRI MASTULI AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
20. TAN WINIE (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
21. KELIMAH ANAK ELONG AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
22. NOR FADILAH CHAYED AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
23. SAIFOLLAH ABDULLAH (PROF. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
24. MOHD HUSAIRI FADZILLAH SUHAIMI (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
25. NOOR ASNIDA ASLI (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
26. OSKAR HASDINOR HASSAN (ING.) (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SENI LUKIS & SENI REKA
27. SHANTI A/P K NAVARATNAM (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
28. ROSNAH ZAKARIA (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
29. AZLIN SANUSI (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
30. MOHD HANAFIAH ABIDIN (PROF. MADYA. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
31. SOLEHUDDIN SHUIB (PROF. MADYA. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI KEJURUTERAAN MEKANIKAL, UITM
32. AHMAD TAUFEK ABDUL RAHMAN (PROF. MADYA. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
33. AZIRA ABD AZIZ (DR.) AHLI BERSEKUTU LEMBAGA GETAH MALAYSIA
34. SURIANI ABU BAKAR (DR.) AHLI BERSEKUTU UPSI
35. MUHD ZU AZHAN YAHYA (PROF. DR.) AHLI BERSEKUTU UPNM
36. M. AZIZOL A. WAHAB (DR.) AHLI BERSEKUTU RIYADH TECHNO VALLEY, KSU CAMPUS
37. HAZIZAN MD AKIL (PROF. DR.) AHLI BERSEKUTU USM
38. MUHD FIRDAUS BIN KASIM (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN
39. NUR NAFHATUN MD SHARIFF (DR.) AHLI BERSEKUTU AKADEMI PENGAJIAN ISLAM KONTEMPORARI
40. SITI RUDHZIAH BINTI CHE BALIAN (DR.) AHLI BERSEKUTU PUSAT ASASI, DENGKIL
41. HUSSEIN BIN HANIBAH (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN, UiTM PERAK
42. MEGAT AHMAD KAMAL BIN MEGAT HANAFIAH (PROF. MADYA. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SAINS GUNAAN, UiTM PAHANG
4 CoE - LPU 27 DISEMBER 2010 INSTITUT PATOLOGI, PERUBATAN MAKMAL DAN FORENSIK (I-PPerForM) 2010 1. HAPIZAH BINTI MD NAWAWI (PROF. DR.) PENGARAH FAKULTI PERUBATAN
2. GABRIELE RUTH ANISAH FROMMING AHLI TETAP FAKULTI PERUBATAN
3. SUSHIL KUMAR A/L R VASUDEVAN (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERUBATAN
4. ANIS SAFURA BINTI RAMLI (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERUBATAN
5. FAZAH AKHTAR BINTI HANAPIAH (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERUBATAN
6. MOHD YUSMIAIDIL PUTERA MOHD YUSOF (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERGIGIAN
7. MANSHARAN KAUR A/P CHAINCHEL SINGH (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERUBATAN
8. HARBINDAR JEET SINGH A/L GURCHARAN SINGH (PROF. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PERUBATAN
9. EFFAT BINTI OMAR @ ABDUL RAHMAN (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PERUBATAN
5 CoE - LPU 27 DISEMBER 2010 INSTITUT KEJURUTERAAN INFRASTRUKTUR DAN PENGURUSAN MAMPAN (IIESM) 2009 1. ZAKIAH AHMAD (PROF. DR.) PENGARAH FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
2. AHMAD RUSLAN MOHD RIDZUAN (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
3. NOR HAYATI ABDUL HAMID (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
4. AHMAD KAMIL ARSHAD (IR.) (PROF. MADYA. DR.) AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
5. HARYATI AWANG (DR.) AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
6. MOHD FADZIL ARSHAD (DR.) AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
7. NORLIYATI MOHD AMIN (DR.) AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
8. MARINA YUSOFF (DR.) AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
9. ROZAINA ISMAIL AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
10. AZMI IBRAHIM (PROF. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
11. HAMIDAH MOHD SAMAN (PROF. DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
12. ISMACAHYADI BAGUS MOHD JAIS (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM
6 CoE - LPU 27 DISEMBER 2010 INTEGRATIVE PHARMACOGENOMICS INSTITUTE (iPROMISE) 2008 1. MOHD ZAKI BIN SALLEH (PROF. DR.) PENGARAH FAKULTI FARMASI
2. TEH LAY KEK (DR.) AHLI TETAP FAKULTI FARMASI
3. WONG TIN WUI (DR.) AHLI TETAP FAKULTI FARMASI
4. FARIDA ZURAINA BINTI MOHD YUSOF (HJH) (DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
5. ROHANA BINTI AHMAD (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERGIGIAN
6. RICHARD MUHAMMAD BIN JOHARI JAMES (DR.) AHLI TETAP FAKULTI FARMASI
7. MOHD IKHMAL HANIF BIN ABDUL KHALID AHLI TETAP IPROMISE
8. ROZIAH BINTI KAMBOL (DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS GUNAAN
9. ROHANA BINTI ABDUL GHANI (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERUBATAN
10. AMINUDDIN BIN AHMAD (PROF. DR.) (DATO') AHLI TETAP FAKULTI PERUBATAN
11. FADZILAH BINTI MOHD NOR @ GHAZALI (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PERUBATAN
12. TENGKU SHAHRUL ANUAR BIN TENGKU AHMAD BASRI (DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS KESIHATAN
13. ANG GEIK YONG (DR.) AHLI TETAP FAKULTI SAINS SUKAN & REKREASI
14. ADZROOL IDZWAN BIN ISMAIL (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI SENI LUKIS & SENI REKA
15. SALFARINA BINTI RAMLI (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI FARMASI
7   INSTITUTE OF BUSINESS EXCELLENCE (IBE) 2005 1. SOFIAH BINTI ABD. RAHMAN (PROF. DR.) PENGARAH FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
2. SHAMSUL BAHARIN BIN SAIHANI AHLI TETAP FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
3. WAN EDURA BINTI WAN RASHID (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
4. ROSIDAH MUSA (PROF. DR.) AHLI TETAP FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
5. NORSAADAH ZAKARIA (DR.) AHLI TETAP JALAN EMPANGAN 2, SHAH ALAM
6. SITI ASIAH BINTI MD SHAHID (DR.) AHLI TETAP FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
7. MOHD KHIRZAN BADZLI A RAHMAN AHLI BERSEKUTU FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
8. ROZITA HJ. NAINA MOHAMED (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI PENGURUSAN PERNIAGAAN
9. ELYAS HARUN AHLI BERSEKUTU DIRECTOR ELZHAR, PUTRAJAYA
10. HARDIYANTI BEN AHLI BERSEKUTU BUSINESS SCIENTIST DIRECTOR, SUBANG JAYA
11. JULITTA BINTI YUNUS AHLI BERSEKUTU FAKULTI SENIBINA PERANCANGAN & UKUR
8   MICROWAVE RESEARCH INSTITUTE (MRI) 2003 1. ZAIKI BIN AWANG (PROF. DR.) PENGARAH FAKULTI KEJURUTERAAN ELEKTRIK
2. IDNIN PASYA BIN IBRAHIM (DR.) AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN ELEKTRIK
3. MUHAMMAD FARID BIN ABDUL KHALID (DR.) AHLI TETAP FAKULTI KEJURUTERAAN ELEKTRIK
4. NUR EMILEEN BINTI ABDUL RASHID (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI KEJURUTERAAN ELEKTRIK
5. SUKREEN HANA BINTI HERMAN (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI KEJURUTERAAN ELEKTRIK
6. MOHD KHAIRUL BIN MOHD SALLEH (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI KEJURUTERAAN ELEKTRIK
7. AHMAD IHSAN BIN MOHD YASSIN (DR.) AHLI BERSEKUTU FAKULTI KEJURUTERAAN ELEKTRIK

 

RC & RIG by CoRe

RC & RIG by CoRe

EK Member by Faculty

EK Members by Faculty 

EK Member by Branch

EK Members by Branch

EK Activities

Activities

BIL.

TARIKH

AKTIVITI

ANJURAN

1.

6 Februari 2018 (Isnin)

Sesi Pembentangan Penubuhan Baru EK Tier 5

JKEK

2.

26 Mac 2018

Bengkel Pemantauan Prestasi MITRANS

JKEK

3.

29 Mac 2018

Bengkel Pemantauan Prestasi MRI

JKEK

4.

30 Mac 2018

Bengkel Pemantauan Prestasi IBE

JKEK

5.

2 April 2018

Bengkel Pemantauan Prestasi AuRIns

JKEK

6.

5 April 2018

Bengkel Pemantauan Prestasi I-PperForM

JKEK

7.

5 April 2018

Bengkel Pemantauan Prestasi ARI

JKEK


8.

6 April 2018

Bengkel Pemantauan Prestasi IOS

JKEK

9.

9 April 2018

Bengkel Pemantauan Prestasi IIESM

JKEK

10.

9 April 2018

Bengkel Pemantauan Prestasi iPROMISE

JKEK

11.

30 April 2018

Sesi Pembentangan dan Audit Dokumen bagi Tujuan Penilaian Status EK Tier 4 di bawah National Design Centre (NDC)

 


12.

7 Mei 2018 (Isnin)

Sesi Pembentangan Penubuhan Baru

JKEK

13.

7 Mei 2018 (Isnin)

Sesi Pembentangan & Audit Dokumen bagi Tujuan Naiktaraf EK Tier 5 ke Tier 4 di bawah kumpulan Industrial Process Reliability & Sustainability (INPRES)

JKEK

14.

15 Mei 2018 (Selasa)

Hari Kecemerlangan SIG UiTM Cawangan Pulau Pinang

JKEK

15.

18 Mei 2018 (Jumaat)

Pembentangan Permohonan Penubuhan EK Tier 5

JKEK



16.

3 Ogos 2018 (Jumaat)

Sesi Pembentangan Penubuhan Baru EK

JKEK


17.

27 Ogos 2018 (Isnin)

Audit Dokumen Bagi Tujuan Naiktaraf Entiti Kecemerlangan (EK) Tier 5 Ke Tier 4 Di Bawah Kumpulan Antenna Research Centre (ARC)

JKEK

18.

29 Ogos 2018 (Rabu)

Audit Dokumen Bagi Tujuan Naiktaraf Entiti Kecemerlangan (EK) Tier 5 Ke Tier 4 Di Bawah Kumpulan Penyelidikan Industrial Process Reliability & Sustainability (INPRES)

JKEK

19.

3 Oktober 2018 (Rabu)

Bengkel Audit Dokumen Bagi Tujuan Naiktaraf Entiti Kecemerlangan (EK) Tier 5 Ke Tier 4 Di Bawah Kumpulan Antenna Research Centre (ARC)

JKEK

20.

19 Oktober 2018 (Jumaat)

Bengkel Permurnian Data Entiti Kecemerlangan (EK) bersama Pengarah, Koordinator dan Sekretariat CoRe

JKEK


21.

29 Oktober 2018 (Isnin)

Journal Editors Grooming Workshop

JKEK

22.

14-15 November 2018

Review Paper Writting & Publication – Fasa 1

JKEK

23.

10 Disember 2018 (Isnin)

Sesi Pembentangan Permohonan Penubunhan Baru EK Tier 5

JKEK

25.

28 Disember 2018

Bengkel Susulan Permurnian Data Laman Web CoRe bersama Sekretariat – Fasa 3

JKEK

Performance: EK Star

 

EK Star 2017